Ciltte bakım zamanı

Posted: Şubat 5, 2016 By: Comment: 0

Güzellik ve cilt sağlığı bütünlük içeren kavramlardır. Cilt vücut için bariyer olmanın yanı sıra sağlıklı görünümü yansıtan bir aynadır aynı zamanda.

Slayt9

Güzellik ve cilt sağlığı bütünlük içeren kavramlardır. Cilt vücut için bariyer olmanın yanı sıra sağlıklı görünümü yansıtan bir aynadır aynı zamanda.

Zaman içerisinde ölü hücrelerin cildin üst katmanlarında birikmesi ile mat ve cansız görünüm oluşur. Ayrıca aşırı sebum üretimi ciltte komedon(siyah nokta), sivilce, akne (iltihabi sivilce) oluşumuna neden olur. Bu sebeple her cildin ortalama ayda bir defa klinik cilt bakımına ihtiyacı vardır. Klinik cilt bakımında ölü hücreler ve cildin aşırı yağ salgısından oluşan artıklar ciltten uzaklaştırılarak cildin derinlemesine temizlenmesi sağlanır. Cilt yapısına uygun ürünlerle cildin yağ ve nem oranı dengelenir. Cildiniz temiz ve sağlıklı bir görünüme kavuşur. 20 yaşından sonra ciltte herhangi bir problem olmasa dahi, ciltteki nem ve elastikiyetin korunması bakımından, ayda bir kez cilt bakımı yaptırılması önerilir. Bu sayede yaşla birlikte oluşacak kırışıklık ve yıpranmalarda cilt bakımı ile önlenebilir.

Her cilt tipinin ihtiyacına göre uygulanabilecek cilt bakımları aşağıdaki gibidir ;

list-kelebek KLASİK CİLT BAKIMLARI

list-kelebek NEM BAKIMI

list-kelebek HASSAS CİLT BAKIMI

list-kelebek BESLEYİCİ BAKIM

list-kelebek YAĞLI CİLT BAKIMI

list-kelebek AKNE BAKIMI

list-kelebek DERMAROLLER İLE CİLT CANLANDIRMA

list-kelebek ANTI AGING BAKIMLARI

list-kelebek ENERGY C

list-kelebek COLLAGEN 360

list-kelebek ULTİMATE W PLUS

list-kelebek MİLANO GENÇLİK PEELING

Gaia’da Cilt Bakımı Uygulamaları; Doktorumuz ve uzman estetisyenlerimizin yaptığı cilt analizlerinden sonra belirlenen cildinize en uygun Mezoklinik ürünleri ile yapılmaktadır.