Aqua Peeling

Aqua Peeling

AQUA PEELING 

AQUA EX3 sistemi yüz cildini irritasyona uğratmadan temizleyen ve soyan bir peeling cihazıdır. Ölü cilt hücrelerini ve genişlemiş gözenekleri, keratin, sebum, siyah nokta ve diğer yabancı maddeleri cildinizden temizler.
AQUA EX3 sistemi tüm cilt tiplerine uygun 3 farklı solüsyon kullanarak cildin derin tabakalarına nüfuz ederek yüzünüzü pürüzsüz, parlak, sağlıklı ışıldayan bir cilde kavuşturur.
Mekanik Peeling : Mikrodermabrazyon, Elmas veya Kristal peeling. Non invaziv bir yöntemdir. Cilt yüzeyinin soyulmasını hedefleyen non kozmetik bir prosedür olan bu yöntem vakumlama, elmas veya kristal peeling ile ölü cilt hücrelerini temizler.
Kimyasal Peeling : Bu yöntem bir asit solüsyonu kullanarak (Laktik Asit, Glikolik Asit vs..) cilt yüzeyinin kimyasal bir yöntemle soyulmasını sağlar. 
AQUA EX3 Kimyasal ve Mekanik Peeling Kombinasyonuna sahip avantajlı bir sistemdir. Kendine özel spiral uç cilt yüzeyinin üst tabakasını stimüle ederek ölü cilt hücrelerinin sökülüp atılmasını sağlar. Tüm cilt tiplerine uygun farklı solüsyonlar aracılığı ile kirli cilt tabakasını ve sebum, siyah ve beyaz noktaları ve demodex bakterilerini hijyenik bir şekilde söküp temizler. Aynı zamanda da cildi yumuşatarak nemlendirir ve solüsyonun natural içeriğiyle cildi dış etkilerden korur.
Cildin daha elastik, parlak ve sağlıklı olmasını sağlar.
AQUA EX3 Nasıl Çalışır ?
1- Temizleme ve Soyma; El aleti ile cilt yüzeyine solüsyon püskürtülür ve nazikçe sürülür. Bu işlem ölü cilt hücrelerinin üst tabakadan çıkarılmasını sağlar. 
2- Asit Peel; Ana içerikleri asit olan AHA ve BHA solüsyonları cildin sebumlardan ve yabancı maddelerden temizlenmesini sağlar. 
3- Söküp temizleme ve İmha Etme; Güçlü vakumlama etkisi sayesinde cilt yüzeyindeki kirlilik ortadan kaldırılır. Hatta Demodex parazitleri de bu sayede uzaklaştırılmış olur. Bu parazitler saç kaybı, akne, enfeksiyon gibi istenmeyen problemlere yol açarlar. 
4- Cilt Durumunun İyileştirilmesi; İçeriğinde birçok faydalı bitki karışımı bulunan solüsyon sadece yatıştırıcı ve nemlendirici etki ye sahip değildir. Ayrıca cildin daha elastik ve parlak görünmesi için besleyici etkiye de sahiptir.